نوشته شده در

اقدام زیبای هنرمندان گروه موسیقی داروگ در طلیعه سال نو / هر که به نیکی عمل آغاز کرد، نیکی او روی بدو باز کرد

هنرمندان گروه موسیقی داروگ سبزوار نخستین روز سال نو را با اقدامی هنرمندانه آغاز و سپری کردند و به دیدار بانوان آسایشگاه سالمندان مادر سبزوار و نیز دختران معلول ذهنی آسایشگاه خیریه امیرالمومنین رفتند تا با اجرای زنده و صمیمانه موسیقی، فضای شاد و مفرحی برای مددجویان دلتنگ این آسایشگاه ها فراهم آورند و با دعای خیر آنان سرتاسر سال جدید خود را بیمه کنند.

به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه حمید رضا سیدنیا سرپرست گروه موسیقی داروگ ضمن اعلام این خبر به خبرنگار اسرارنامه گفت: هنرمندان این گروه فردا دوشنبه نیز همزمان با دومین روز فروردین ۹۵ به دیدار سالمندان پدر و کودکان بی سرپرست یکی از موسسات خیریه سبزوار می روند.

وی به همین مناسبت اطلاعیه ای را در بعضی گروه های تلگرامی نیز منتشر کرده و از عموم علاقه مندان دعوت کرده است تا فردا نیز هنرمندان گروه داروگ را در دیدار نوروزی با سالمندان پدر و کودکان بی سرپرست تحت پوشش موسسات خیریه همراهی کرده و در ثواب این عمل خداپسندانه شریک شوند.

متن اطلاعیه منتشر شده از سوی سرپرست گروه موسیقی داروگ و زمان و مکان قرار دیدارهای فردا به شرح زیر است:

چوغنچه گرچه فروبستگیست کار جهان/تو همچو باد بهاری گره گشا میباش.

چشمان بیگناه و تنهایی،سالمندان پدر و موسسه خیریه کودکان بی سرپرست سبزوار در انتظار دستان و نگاه پرمهر شما هستند.بهار را به حضور پر مهرتان در این جمع،رنگی آسمانی بدهید.

وعده ما: راس ساعت ۱۰ صبح (دوشنبه) آموزشگاه موسیقی داروگ سبزوار ( فلکه سه گوش)

گفتنی است این اقدام زیبای هنرمندان گروه موسیقی داروگ در نخستین و بهترین روزهای سال جدید که بی شک شادی و نشاط را حداقل برای ساعاتی به دل غم گرفته شماری از همشهریان و هموطنان رنج کشیده می آورد که عمدتاً خود را فراموش شده و غریب می پندارند، ابیاتی پرمعنا از یکی از شاعران بزرگ فارسی را به ذهن متبادر می کند، آنجا که حکیم نظامی گنجوی می گوید:

عمر به خشنودی دلها گذار
تا ز تو خوشنود شود کردگار
سایه خورشید سواران طلب
رنج خود و راحت یاران طلب
درد ستانی کن و درماندهی
تات رسانند به فرماندهی
گرم شو از مهر و ز کین سرد باش
چون مه و خورشید جوانمرد باش
هر که به نیکی عمل آغاز کرد
نیکی او روی بدو باز کرد
گنبد گردنده ز روی قیاس
هست به نیکی و بدی حقشناس

منبع: اسرارنامه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *