نوشته شده در

کنسرت موسیقی کودک برای اولین بار در سبزوار برگزار می شود

سرپرست گروه موسیقی داروگ از برگزاری کنسرت موسیقی کودک برای اولین بار در سبزوار خبر داد.

به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه حمیدرضا سیدنیا در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این کنسرت قرار است بین روزهای ۱۴ تا ۱۸ مهرماه همزمان با روز جهانی کودک با حضور نزدیک به ۲۰ نوازنده کودک برگزار گردد.

وی محل برگزار را تالار کاشفی در مجتمع فرهنگی هنری اسرار اعلام نمود و رده سنی نوازندگان این گره را دختران و پسران بین ۵ تا ۱۱ ساله عنوان کرد و گفت: این موضوع یقیناً برای کودکان سبزواری جالب توجه خواهد بود.

سیدنیا سپس اظهار داشت: گروه موسیقی کودک داروگ از سال ۱۳۹۱ تاسیس شده و تا سال ۹۳ دو مرتبه تمرینات منظم و دقیقی را برای اجرای کنسرت انجام داده، ولی هر بار به دلیل عدم اخذ مجوز موفق به اجرا نشده است.

وی ادامه داد: این بار کنسرت موسیقی کودک گروه داروگ دارای چند بخش شامل سنتورنوازی، دف نوازی ، بلز، پیانو و ویولن خواهد بود.

این هنرمند شناخته شده موسیقی سبزوار همچنین گفت: گروه کودک یکی از ۴ زیرمجموعه گروه موسیقی داروگ در سبزوار است که تمام کودکان عضو آن در آموزشگاه همین گروه تعلیم دیده اند و در کنسرت مهرماه هنرنمایی خواهند کرد.

سیدنیا سپس از خانواده کودکان، دکتر پرویز استیری ، خانم خسروآزاد، محبوبه طبسی و امیراستیری و نیز از زحمات خانم الداغی مسئول هماهنگی گروه و مسئول موسیقی کودک درآموزشگاه داروگ به خاطر همکاریهایشان جهت برگزاری این کنسرت قدردانی کرد و گفت: گروه داروگ برای تأمین هزینه های این کنسرت نیاز به اسپانسر مالی دارد و از کسانی که حاضر بشوند از این برنامه هنری که برای اولین بار در سبزوار برگزار می شود، حمایت مالی کنند، استقبال به عمل می آوریم.

وی دربخش دیگری از این گفتگو بیان داشت: هنرمندان گروه موسیقی داروگ در طول یک سال و نیم گذشته ۴ کنسرت را برگزار کرده اند که عبارتند از: کنسرت شاهنامه خوانی در اردیبهشت ۹۳که با تئاتر و ورزش باستانی تلفیق شده بود و برای اولین بار در سطح کشور به اجرا در آمد، کنسرت گروه سه تار نوازی و کنسرت یادواره استاد منصور نریمان سه مورد از برنامه های قبلی گروه داروگ در کمتر از یک سال و نیم گذشته هستند و اینک باید کنسرت موسیقی کودک را نیز که نیمه مهرماه آینده برگزار می شود، به موارد قبلی افزود و این موارد غیر از اجراهای صحنه ای متعددی است که ممکن است در طول سال پیش آمده باشد.

سرپرست گروه موسیقی داروگ سپس به برنامه های آتی این گروه نیز اشاره کرد و گفت: انشاالله پس از دو ماه محرم و صفر کنسرت موسیقی سنتی گروه داروگ را خواهیم داشت و دراوایل سال ۹۵ نیز کنسرت دف نوازی گروه بانوان داروگ اجرا خواهد داشت.

گفتنی است گروه داروگ باهدف شناساندن هنر اصیل و سنتی ایران در چهار بخش کوبه ای، سنتی، سه تار نوازان و موسیقی کودک در سال ۱۳۷۸ به سرپرستی حمیدرضا سیدنیا در سبزوار تشکیل شده است. از آغاز شکل گیری گروه تصمیم اعضا بر آن بوده است که وظیفه فرهنگی خود را در قبال بزرگان فرهنگ و ادب ایران زمین درحد توانایی گروه به انجام برسانند.

در همین راستا داروگ تا کنون اجراهایی در قالب یادآواره ونکوداشت بزرگانی چون ابوالفضل بیهقی، حافظ، مولوی، حکیم حاج ملاهادی سبزواری و استاد پرویز مشکاتیان را درکارنامه فعالیت های خود به ثبت رسانیده و اعضای این گروه در کشورهای سوئیس، کره جنوبی و افغانستان نیز به اجرا پرداخته اند.

گفتنی است، اسامی کودکان هنرمندی را که در کنسرت جدید گروه داروگ هنرنمایی خواهند کرد به شرح زیر است:

۱- درسا رضوانی : ملودیکا و سنتور

۲- مینو ملایی : ملودیکا و پیانو

۳- پارمیس میرخسروی: شیکر و سنتور

۴- آرش فیروزفر : طبلک و سنتور

۵- فاطمه دارینی: سنجک و دف

۶- یکتا حسینی: تامبورین و سنتور

۷- ساسان نیک جو: ویلن

۸- هلیا الداغی: مثلث و پیانو

۹- ارمغان افتخار یزدی: بلز

۱۰- آتنا پور اصلان : بلز

۱۱- توحید دارینی: بلز و سنتور

۱۲- کوثر دارینی : بلز و دف

۱۳- مهرگان یزدان خواه: بلز

۱۴- ا رشیا بینقی: بلز

۱۵- اردشیر پورمشایخی: بلز

۱۶- یگانه فریور : دف

۱۷- سجاد تهجدی: تمبک

۱۸- سبحان تهجدی: بلز و سنتور

۱۹- غزل کوشکی: بلز

همچنین حمیدرضا سیدنیا نیز به عنوان سرپرست گروه با سازهای ملودیکا و دایره در این کنسرت هنرنمایی خواهد کرد.

منبع: IMG_21603

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *