نوشته شده در

برگزاری جشنواره آیینی شاهنامه خوانی در سبزوار

خبرگزاری تسنیم: به مناسبت روز فردوسی جشنواره آیینی شاهنامه خوانی براساس نبرد رستم و سهراب در تالار کاشفی شهرستان سبزوار اجرا می‌شود.

الهه قلعه نویی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سبزوار، اظهار کرد: به مناسبت روز فردوسی جشنواره آیینی شاهنامه خوانی براساس نبرد رستم و سهراب توسط گروه موسیقی داروگ به سرپرستی حمید رضا سیدنیا در سبزوار برگزار می‌شود.

وی افزود: گروه موسیقی داروگ از گروه‌های هنری باسابقه و مطرح کشوری است که با هدف شناساندن هنر اصیل و سنتی ایران در چهار بخش کوبه‌ای، اصیل، سه تار نوازان و موسیقی کودک در سال ۱۳۷۸  به سرپرستی حمید رضا سیدنیا تشکیل شد و از آغاز شکل گیری گروه تصمیم اعضا بر آن بوده است که وظیفه فرهنگی خود را در قبال بزرگان فرهنگ و ادب ایران زمین در حد توانایی گروه به انجام رساند در این راستا جشنواره آیینی شاهنامه خوانی بر اساس نبرد رستم و سهراب را  به مناسبت روز فردوسی برگزار می‌کند.

 قلعه نویی نوازندگان گروه داروگ را حمید رضا سیدنیا نوازنده دف و سنتور، سعید سیدنیا نوازنده عود و کمانچه، سید مجید نقیب زاده نوازنده ضرب زورخانه و دف، احسان نادریان نوازنده دف و دایره، عباس دروکی نوازنده ضرب زورخانه، محسن گلستانی و امیر ترشیزی ورزشکار و بازیگر معرفی کرد.

وی تصریح کرد: زهرا شیرازی مدیر برنامه، محمد اکبری طراح دکور، میلاد چشمی کارشناس ارشد ادبیات فارسی مشاور هنری گروه در زمینه تهیه شعر و شاهنامه خوانی و خانم شاهی طراح لباس از دیگر دست اندرکاران این جشنواره هستند.

قلعه نویی تصریح کرد: این برنامه به همت گروه موسیقی داروگ و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون هنرمندان شعبه سبزوار از ۸ اردیبهشت ماه لغایت ۲۷ اردیبهشت در تالار کاشفی مجتمع فرهنگی و هنری اسرار سبزوار برگزار می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *