نوشته شده در

درخواست نماینده سبزوار از وزیر خارجه: زمینه شاهنامه‌خوانی را در خارج از کشور فراهم کنید

سبزوار- خبرگزاری مهر: نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از دست اندرکاران گروه موسیقی داروگ تقدیر و از درخواست از وزارت خارجه برای اجرای شاهنامه خوانی در خارج از کشور خبرداد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا محسنی‌ثانی ظهر شنبه در مراسم اجرای برنامه آئینی شاهنامه خوانی گروه داروگ در تالار کاشفی مجتمع فرهنگی هنری اسرار اظهار کرد: این اثر هنری یک کار هنری نوین در اشاعه فرهنگ شاهنامه خوانی است که بسیار هنرمندانه رزم رستم و سهراب را با تلفیق موسیقی حماسی، تئاتر، شاهنامه خوانی و ورزش‌های پهلوانی به اجرا درآورده است.

وی سبزوار را مهد خلاقیت و استعدادهای ناب هنرمندان دانست و گفت: با توجه به کارهای فرهنگی هنری هنرمندان باذوق دیار سربداران می‌توانیم فرهنگ ایران زمین را در سطح بین المللی را ترویج کنیم.

منتخب مردم سبزوار در بهارستان با اشاره به موفقیت‌های ورزش سبزوار در کشور و حتی آسیا تاکید کرد: موفقیت هنرمندان سبزواری با مساعدت‌های لازم مسئولان ذی‌ربط در سال فرهنگ دور از دسترس نیست.

رئیس کمیته سیاسی کمیسیون امنیت ملی مجلس از نامه نگاری با دکتر ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان خبر داد و گفت: از وی خواستم که با رایزنی با سفارتخانه‌های مختلف زمینه اجرای این اثر ارزشمند را فراهم کند.

در پایان این مراسم دکتر محسنی با اهداء لوح از اعضاء گروه داروگ بابت خلق این اثر تقدیر کردند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به همراه نائب رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای و رئیس هیات این رشته ورزشی در خراسان امروز میهمانان ویژه اجرای برنامه آئینی شاهنامه خوانی گروه داروگ در تالار کاشفی مجتمع فرهنگی هنری اسرار بودند.
خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *